Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


25.10.2019

Skalowalna infrastruktura

Red Hat OpenStack Platform 15
25.10.2019

Cienki klient 2.0

Windows Virtual Desktop
25.10.2019

Nowy sprzęt Microsoftu

Rodzina Surface się powiększa
24.10.2019

Serwery ARM

Oracle stawia na Ampere Computing
24.10.2019

Wszechstronny i elegancki

Dell XPS 15
10.10.2019

CYBERSEC EXPO - największe w...

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi...
30.09.2019

Nowości w wirtualizacji

VMware World 2019
30.09.2019

Bezpieczeństwo mobile-first

Android 10

Produkt Roku 2017 - Backup

Data publikacji: 27-11-2017

Wybór CZYTELNIKÓW - Veeam Availability Suite 9.5
Wybór REDAKCJI - Xopero Backup & Restore

Veeam Availability Suite 9.5

Veeam Availability Suite to pakiet oprogramowania, w skład którego wchodzą dwa dobrze znane produkty – Veeam ONE oraz Veeam Backup & Replication. Pierwsza aplikacja to tegoroczny wybór redakcji w kategorii Monitoring i Zarządzanie, który opisany został w odpowiedniej sekcji. Backup & Replication to z kolei flagowy produkt firmy Veeam przeznaczony do zarządzania kopiami zapasowymi danych – ich tworzeniem, odzyskiwaniem i replikacją. Produkt przeznaczony jest dla środowisk VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V. Software pozwala na odzyskanie całych maszyn wirtualnych, jak również poszczególnych plików i elementów aplikacji. Producent skupia się głównie na maksymalnym skróceniu czasu odzyskiwania danych z kopii zapasowej. Funkcja Instant VM Recovery pozwala na uzyskanie czasu RTO poniżej 15 minut.


Narzędzia Veeam Explorer umożliwiają odzyskiwanie danych cząstkowych z pełnej kopii zapasowej dla rożnych aplikacji, takich jak Microsoft Exchange, Active Directory, SharePoint, SQL Server oraz baz danych Oracle. W celu przyspieszenia operacji backupu pakiet Veeam potrafi również wykorzystywać migawki na poziomie pamięci masowych firm EMC, HPE, Netapp, Nimble Storage oraz Cisco. Funkcje SureBackup i SureReplica gwarantują, że w razie potrzeby dane będzie można bezproblemowo przywrócić. Pakiet dostępnych funkcji zależy bezpośrednio od wybranej wersji (Standard, Enterprise lub Enterprise Plus).

Xopero Backup & Restore

Rozwiązanie do zarządzania kopiami zapasowymi marki Xopero to polska propozycja na rynku produktów do backupu danych. Backup & Restore to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zabezpieczenie niemal dowolnych informacji, poczynając od pojedynczych plików, poprzez bazy danych i aplikacje, na serwerach (fizycznych i wirtualnych) kończąc. Produkt można z łatwością dopasować do potrzeb niemal każdej firmy, dzięki dość prostemu licencjonowaniu opartemu na liczbie i typie chronionych urządzeń (Endpoint Agent/Server Agent/Virtual Agent).


W przypadku serwerowej wersji agenta rozróżnia się dodatkowo edycje Basic i Pro. Ta druga przeznaczona jest dla ochrony systemów MS Windows Server od wersji Standard. Agent serwerowy poza standardowym backupem plików i całego obrazu systemu do formatu VHD pozwala także na wykonywanie kopii baz danych MS SQL, MySQL, PostgreSQL oraz Firebird bez konieczności zatrzymywania usługi, a także aplikacji MS Exchange. W zależności od aplikacji wspierane są oczywiście kopie przyrostowe i różnicowe oraz kompresja. Zarządzanie odbywa się w sposób scentralizowany, bez względu na wersję agenta. Management Center to dedykowana aplikacja, dzięki której możliwy jest pełny wgląd i kontrola w system backupów. Xopero wspiera backup na zasoby lokalne, jak również do chmury. Szyfrowanie AES256 odpowiada za bezpieczeństwo przechowywanych kopii zapasowych.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"