Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Produkt Roku 2017 - Backup

Data publikacji: 27-11-2017

Wybór CZYTELNIKÓW - Veeam Availability Suite 9.5
Wybór REDAKCJI - Xopero Backup & Restore

Veeam Availability Suite 9.5

Veeam Availability Suite to pakiet oprogramowania, w skład którego wchodzą dwa dobrze znane produkty – Veeam ONE oraz Veeam Backup & Replication. Pierwsza aplikacja to tegoroczny wybór redakcji w kategorii Monitoring i Zarządzanie, który opisany został w odpowiedniej sekcji. Backup & Replication to z kolei flagowy produkt firmy Veeam przeznaczony do zarządzania kopiami zapasowymi danych – ich tworzeniem, odzyskiwaniem i replikacją. Produkt przeznaczony jest dla środowisk VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V. Software pozwala na odzyskanie całych maszyn wirtualnych, jak również poszczególnych plików i elementów aplikacji. Producent skupia się głównie na maksymalnym skróceniu czasu odzyskiwania danych z kopii zapasowej. Funkcja Instant VM Recovery pozwala na uzyskanie czasu RTO poniżej 15 minut.


Narzędzia Veeam Explorer umożliwiają odzyskiwanie danych cząstkowych z pełnej kopii zapasowej dla rożnych aplikacji, takich jak Microsoft Exchange, Active Directory, SharePoint, SQL Server oraz baz danych Oracle. W celu przyspieszenia operacji backupu pakiet Veeam potrafi również wykorzystywać migawki na poziomie pamięci masowych firm EMC, HPE, Netapp, Nimble Storage oraz Cisco. Funkcje SureBackup i SureReplica gwarantują, że w razie potrzeby dane będzie można bezproblemowo przywrócić. Pakiet dostępnych funkcji zależy bezpośrednio od wybranej wersji (Standard, Enterprise lub Enterprise Plus).

Xopero Backup & Restore

Rozwiązanie do zarządzania kopiami zapasowymi marki Xopero to polska propozycja na rynku produktów do backupu danych. Backup & Restore to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zabezpieczenie niemal dowolnych informacji, poczynając od pojedynczych plików, poprzez bazy danych i aplikacje, na serwerach (fizycznych i wirtualnych) kończąc. Produkt można z łatwością dopasować do potrzeb niemal każdej firmy, dzięki dość prostemu licencjonowaniu opartemu na liczbie i typie chronionych urządzeń (Endpoint Agent/Server Agent/Virtual Agent).


W przypadku serwerowej wersji agenta rozróżnia się dodatkowo edycje Basic i Pro. Ta druga przeznaczona jest dla ochrony systemów MS Windows Server od wersji Standard. Agent serwerowy poza standardowym backupem plików i całego obrazu systemu do formatu VHD pozwala także na wykonywanie kopii baz danych MS SQL, MySQL, PostgreSQL oraz Firebird bez konieczności zatrzymywania usługi, a także aplikacji MS Exchange. W zależności od aplikacji wspierane są oczywiście kopie przyrostowe i różnicowe oraz kompresja. Zarządzanie odbywa się w sposób scentralizowany, bez względu na wersję agenta. Management Center to dedykowana aplikacja, dzięki której możliwy jest pełny wgląd i kontrola w system backupów. Xopero wspiera backup na zasoby lokalne, jak również do chmury. Szyfrowanie AES256 odpowiada za bezpieczeństwo przechowywanych kopii zapasowych.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"