Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Zarządzanie ciągłością działania to złożony proces identyfikacji potencjalnych zagrożeń i ich wpływu na przedsiębiorstwo oraz zdolność do prawidłowej, efektywnej reakcji, która zabezpieczy zasoby, reputację i markę, a także zminimalizuje straty.
Zgodnie z definicją, którą znajdziemy w normie ISO 223301, zarządzanie ciągłością działania jest kompleksowym procesem identyfikacji potencjalnych zagrożeń i ich wpływu oraz ramą budowania odporności i zdolności do efektywnej reakcji, zabezpieczającej interesy kluczowych udziałowców, reputację, markę i działania tworzące wartość.
To już 10. raz, gdy na łamach naszego miesięcznika wspólnie z Czytelnikami oceniamy urządzenia, oprogramowanie oraz usługi chmurowe, nagradzając te rozwiązania, które wyróżniają się na rynku.
Udostępnienie nowej wersji Windows Servera – mimo że przeszło bez większego echa – to z całą pewnością jedna z najważniejszych premier tego roku, nie tylko w kategorii oprogramowania serwerowego. Przed aktualizacją systemu warto zapoznać się nie tylko z nowymi funkcjami, ale także prześledzić mechanizmy migrowania aplikacji i konfiguracji serwera z poprzednich wersji systemu oraz dobre praktyki w zakresie poinstalacyjnej konfiguracji.
Bez większego rozgłosu na początku września zadebiutował Windows Server 2022. Nowy system Microsoftu dostępny jest w edycjach Standard, Datacenter oraz Datacenter: Azure Edition. Przyjrzyjmy się, co przynosi nam najnowsza wersja tego serwerowego systemu operacyjnego.
W trakcie wdrażania systemu komunikacji Matrix administratorzy mają sporą dowolność w zasadzie na każdym etapie. Nie chodzi tylko o wybór klientów czy rozbudowę platformy o wtyczki integrujące z zewnętrznymi usługami, ale także o całkowite podstawy w postaci implementacji standardu. Najpopularniejszą z nich jest Synapse – serwer Matrix, którego proces instalacji i konfiguracji prześledzimy w tej części omówienia.
Ledwie opadły emocje po premierze zwiastuna czwartej części serii „Matrix”, a my wracamy do tematu. Rzecz jasna nie do filmu, lecz do protokołu komunikacji i oprogramowania Matrix – niezależnego, opensource’owego systemu wymiany informacji, którego potencjał, możliwości i przewagę nad liczną komercyjną konkurencją przedstawimy wraz z praktycznymi poradami odnośnie do konfiguracji serwera i integracji z różnymi klientami i komunikatorami.
Polowanie na zagrożenia (ang. Threat Hunting) to sztuka wyszukiwania śladów i aktywności przeciwnika w środowisku informatycznym, wykraczająca poza tradycyjne technologie wykrywania.
Istnieje klasa ataków przeprowadzanych na znaczące cele, które realizowane są w sposób strategiczny, taktycznie zaplanowane i wdrażane przez długi czas – miesiące, a nawet lata. Są to ataki planowane z wyprzedzeniem, przygotowaną infrastrukturą oraz narzędziami. Te ataki to Advanced Persistent Threat (APT).
Po ustaleniu optymalnej ścieżki migracji małej lub średniej firmy na Linuksa przyszedł czas na praktyczne porady dotyczące jej realizacji. W tym artykule skupimy się na trzech obszarach, które będą szczególnie ważne w całym procesie – automatyzacji instalacji systemu na stacjach roboczych i zarządzaniu maszynami w firmowej sieci z poziomu panelu administracyjnego Ubuntu Landscape.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline