Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Sieciowy skaner dokumentów Brother ADS-2700W

Data publikacji: 15-06-2020 Autor: Marcin Jurczyk

Digitalizacja dokumentów papierowych to w dalszym ciągu jedna z rutynowych czynności biurowo-administracyjnych. W większości przypadków skaner dokumentów znajdziemy w urządzeniach wielofunkcyjnych. W niektórych przypadkach stacjonarny skaner może się jednak okazać lepszym wyborem.

 

Pomimo postępującej cyfryzacji nadal nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować papierowych kopii niektórych dokumentów. Możemy już co prawda wylegitymować się m.in. cyfrową wersją dowodu rejestracyjnego i osobistego. Bardziej odważni mieli okazję przetestować to rozwiązanie podczas ostatnich wyborów do samorządów lokalnych, a także do sejmu i senatu, co w niektórych komisjach obwodowych wprowadzało niemałą konsternację. W dalszym ciągu jednak jesteśmy zachęcani chociażby do pobrania paragonu przy zakupie bułek, a w niektórych przypadkach konieczne jest przechowywanie kopii papierowych różnych dokumentów przez wskazany przez ustawodawcę czas. Przeszukiwanie tego typu zbiorów jest dużo łatwiejsze w formie elektronicznej, ale aby jakaś faktura stała się plikiem, najpierw trzeba ją zeskanować. Od wielu lat skanery są najczęściej zamykane w jednej obudowie wraz z drukarkami, bez względu na to, czy mamy do czynienia z najtańszymi urządzeniami wielofunkcyjnymi za kilkaset złotych, czy też dużo bardziej rozbudowanymi kombajnami biurowymi za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niemniej na rynku w dalszym ciągu dostępne są także urządzenia wyspecjalizowane tylko i wyłącznie w szybkiej i precyzyjnej digitalizacji dokumentów. Jednym z nich jest Brother ADS-2700W.


> FUNKCJONALNOŚĆ


Japońska firma Brother to rozpoznawalna marka na rynku drukarek. Jeśli chodzi o skanery, to w jej ofercie dostępne są 3 grupy urządzeń: skanery przenośne, kompaktowe oraz biurowe. Testowany model ADS-2700W to reprezentant klasy produktów kompaktowych – z powodzeniem znajdzie miejsce niemal na każdym biurku, zachowując przy tym relatywnie bogatą funkcjonalność. Rozmiary fizyczne to raptem 299 × 145 × 141 mm (szerokość × głębokość × wysokość) przy masie 2,7 kg.


Skaner komunikuje się z innymi urządzeniami za pośrednictwem sieci przewodowej (10/100 Mb/s), bezprzewodowej (802.11b/g/n) oraz wbudowanego portu Hi-Speed USB 2.0. W przypadku połączenia WiFi Direct wykorzystywany jest standard 802.11g/n. Szczególnie przydatna jest obsługa Wi-Fi, co w połączeniu z niewielkimi rozmiarami sprawia, że urządzenia jest również dość mobilne i jedyny potrzebny do jego działania przewód to przewód zasilający. Samo połączenie z Wi-Fi można skonfigurować za pomocą wbudowanego kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 7,1 cm. Wyświetlacz pozwala również na konfigurację wielu innych funkcji, jak chociażby ustawienia sieciowe, regulacja parametrów wyświetlacza czy zabezpieczenie dostępu do skanera kodem. Można tu również wybrać jedną z wielu opcji skanowania dokumentów czy zdefiniować skróty ułatwiające pracę z urządzeniem.


ADS-2700W to skaner dwustronny pracujący w technologii CIS (Contact Image Sensor). Umożliwia cyfryzację dokumentów w formacie A4 z prędkością do 35 arkuszy na minutę w trybie kolorowym oraz monochromatycznym. W przypadku skanowania dwustronnego wydajność wynosi 70 stron na minutę. Optyczna rozdzielczość skanowania to 600 dpi, a maksymalna rozdzielczość interpolowana to 1200 dpi. Użytkownicy mogą wybierać spośród zakresu rozdzielczości od 100 × 100 do maksymalnej rozdzielczości interpolowanej (100, 150, 200, 300, 400, 600 oraz 1200 dpi). Co ciekawe, wybór najwyższej dostępnej rozdzielczości w aplikacji Brother iPrint&Scan przy automatycznych ustawieniach rozmiaru dokumentu i koloru na testowym komputerze pracującym pod kontrolą Windowsa 10 powodował błąd aplikacji. O ile samo skanowanie było kontynuowane, to niestety nie dało się zapisać dokumentów we wskazanym miejscu. Nie pomogło również przeinstalowanie aplikacji producenta. Na szczęście wbudowana w system operacyjny aplikacja systemowa Windows pozwala na skanowanie w maksymalnej rozdzielczości bez żadnych problemów. Skaner rozróżnia do 256 odcieni szarości (8 bitów). Głębia kolorów z kolei to 24 bity. Urządzenie rozpoczyna skanowanie po 1,5 s od jego zlecenia. Wzbudzenie ze stanu uśpienia może z kolei zająć od 5 (USB) do 19 sekund (WLAN/LAN). Zużycie energii waha się od 1 do 23 W, w zależności od trybu pracy skanera.

 

[...]

 

Autor jest architektem w międzynarodowej firmie z branży IT. Zajmuje się infrastrukturą sieciowo-serwerową, wirtualizacją infrastruktury i pamięcią masową.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"