Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Publikowanie informacji na żywo

Data publikacji: 01-06-2016 Autor: Grzegorz Adamowicz
Użytkowników Live Bloga można...
Edycja treści za pomocą...
Opcje konfiguracyjne Live...
Edycja konta użytkownika.
Administratorzy mają...

Sieci komputerowe pozwalają na łatwy i szybki obieg informacji. We wczesnych latach internetu dane wymieniali tylko naukowcy i pasjonaci. Wraz z rozwojem globalnej sieci szybkość i jakość dostarczanych informacji nabierała coraz większego znaczenia. Obecnie liczy się, kto opublikuje wiadomość pierwszy i będzie szybszy niż konkurencja.

Prosty technologicznie problem dotyczący transferu danych i propagacji informacji komplikuje się wraz z rosnącą liczbą wydarzeń, o których chcemy informować, i liczbą odbiorców, którzy tej informacji poszukują. Darmowa aplikacja Live Blog jest częścią pakietu aplikacji działających na platformie WWW i wspomagających wydawnictwa online. Cały pakiet dystrybuowany jest pod nazwą Superdesk i zawiera komponenty wspomagające planowanie, organizację, tworzenie, publikację i archiwizację artykułów.

Sourcefabric to czeska firma, która powstała z myślą o wspieraniu niezależnego dziennikarstwa i od 2010 roku specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania open source. Obecnie jej biura działają w Pradze, Berlinie i Toronto, a głównym źródłem przychodów są środki pochodzące z prywatnej fundacji Sourcefabric Institute. Z kolei Live Blog jest wyspecjalizowanym serwisem umożliwiającym dziennikarzom organizowanie informacji pochodzących od zespołów, korespondentów i z różnych zewnętrznych źródeł. Źródłami mogą być zarówno różnorodne sieci społecznościowe, włącznie z najpopularniejszymi Facebookiem, Instagramem, Twitterem, Google Plus oraz takie serwisy jak YouTube czy Soundcloud.

Zarówno Live Blog, jak i Superdesk są ciągle rozwijane. Aktualną wersję oraz historię zmian można znaleźć na Githubie (github.com/superdesk/Live-Blog) oraz na oficjalnej stronie producenta (sourcefabric.org/en/liveblog).

> PRACA Z APLIKACJĄ

Po instalacji i zalogowaniu się do Live Bloga użytkownik zobaczy prosty interfejs umożliwiający utworzenie nowego bloga. W opisywanym kontekście blog rozumiany jest jako zestaw wiadomości przypisanych do jednego wydarzenia. Jeżeli zamierzamy pisać np. o półmaratonach w Szczecinie i Warszawie, powinniśmy dla tych wydarzeń utworzyć dwa oddzielne blogi. Po założeniu nowego bloga uzyskamy dostęp do obszaru edycji (klasyczne menu z lewej strony) oraz okna podglądu naszego bloga (większy obszar w prawej części ekranu).

Do wyboru mamy trzy kategorie użytkowników, którym zostały przypisane odpowiednie role. Najmniej możliwości ma kontrybutor (contributor), którego uprawnienia sprowadzają się do wysyłania nowych wiadomości do bloga. Nie może on publikować, taką możliwość ma użytkownik z prawami redaktora (editor), który może wprowadzać poprawki do każdego wpisu i publikować nowe treści na blogu. Redaktor ma również prawa do tworzenia nowych blogów, archiwizowania starych blogów oraz dodawania korespondentów do wybranego wydarzenia. 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"