Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Przejęcie przedsiębiorstwa jest procesem złożonym i często wiąże się z dużym ryzykiem, które trudno całkowicie wyeliminować. Nabywca zwykle jest tego świadomy i godzi się na to. Niemniej dobrze przeprowadzając całą procedurę, można uniknąć wielu niespodzianek i w dużym stopniu zabezpieczyć swoje interesy.
Zagadnienia ciągłości działania (Business Continuity Planning – BCP i Business Continuity Management – BCM), mimo że mają olbrzymie znaczenie praktyczne, nie doczekały się szczególnej uwagi ustawodawcy. W oficjalnych dokumentach i rozporządzeniach można znaleźć jedynie pojedyncze zapisy i punkty mogące wskazywać na prawną konieczność zapewnienia ciągłości działania.
Domena zarządzania zasobami informatycznymi opiera się na właściwej informacji o tym, czym dana organizacja dysponuje w swojej infrastrukturze IT. Przy zastosowaniu odpowiednich metod firma jest w stanie osiągnąć znaczące korzyści z właściwego wdrożenia opisywanych rozwiązań.
Coraz częściej przedsiębiorcy tworzący oprogramowanie komputerowe zmuszeni są zapoznać się z terminologią prawną i regułami prawnymi określającymi, jak powinien wyglądać końcowy efekt ich pracy. Dotyczy to przede wszystkim podmiotów IT świadczących usługi na rzecz podmiotów publicznych.
25 grudnia ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumenta. Jakie obowiązki ciążą teraz na przedsiębiorcach?
Jak najlepiej zdefiniować zasób? To coś, co posiadamy i co przynosi wartość. Szczególnie istotne jest zarządzanie w przypadku, gdy dysponujemy majątkiem informatycznym. Całe IT w organizacji ma służyć realizacji konkretnych celów, a więc przynosić wartość. Jednak okazuje się, że zarządzanie tego typu zasobami nie jest takie łatwe, jak się często wydaje.
Prawidłowe przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed zamawiającym przygotowującym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. To właśnie od opisu przedmiotu zamówienia zależy, jaki produkt (np. oprogramowanie komputerowe) zamawiający nabędzie.
Ryzyko to kluczowy element zarządzania projektami zarówno w metodyce PRINCE2 (jeden z siedmiu tematów), jak też w dobrych praktykach zdefiniowanych w PMBoK (jeden z dziesięciu obszarów wiedzy). Dążąc do uzyskania jak najlepszych rezultatów, organizacje powinny uporządkować procesy ujęte w ramach polityki zarządzania ryzykiem.
Są elitą. To od nich zależą najważniejsze decyzje, zarówno te dotyczące długofalowych planów firmy, jak i jej codziennego funkcjonowania. Jest ich niewielu – tylko wybrane firmy mogą się nimi pochwalić. Są przyszłością IT i zapotrzebowanie na nich będzie gwałtownie rosło. Nic więc dziwnego, że już dziś ich średnie wynagrodzenie znacznie przekracza pensje innych informatyków. Kim są mistrzowie danych i jak zostać jednym z nich?
Eksploracja danych to wykorzystywanie komputerów do znajdowania ukrytych dla człowieka prawidłowości w wielkich zbiorach danych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainteresować się data miningiem.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline